لبه برش بهتر

/
جولای 11, 2018

لبه برش لیزری بهتر

4 نکته طلایی برای داشتن لبه برش لیزری بهتر :پرتوهای لیزر،نازل، کنترل فرایند ، تیوب دستگاه لیزر و مواد مورد استفاده کیفیت لبه برش لیزری بهتر را به خوبی تعیین می کنند و در طول دهه های اخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته اند. اکثر قریب به اتفاق این بهبودها از چهار ناحیه سرچشمه می گیرند. مواد بهتر، نازل، کنترل فرآیند و کیفیت پرتو.

پس برای لبه برش لیزری بهتر با ما همراه باشید.

مواد مناسب

( 4 نکته طلایی برای داشتن لبه برش لیزری بهتر )
در 15 سال گذشته، لیزرهایی با قدرت بالا به سازندگان اجازه دادند تا مواد ضخیم تری را برش دهند اما کیفیت برش لبه در برخی از مواقع کم می شود. در اوایل، برش مواد ضخیم با یک سطح مقیاس صاف و ترکیب پایدار بسیار دشوار بود. تولید کنندگان فولاد افزایش چشمگیری در تقاضا را مشاهده کردند و به همین خاطر نیز شروع به تولید مواد لیزری بهتر برای سازندگان کردند. امروزه یک لیزر باکیفیت شامل تیوب لیزر مناسب و موادی با کیفیت عالی و سطحی صاف در دسترس شرکت هایی است که در حال پردازش و تولید فولادهای 0.5 اینچی با حتی ضخیم تر هستند.نتیجه :برای داشتن لبه برش لیزری بهتر از مرغوب ترین مواد اولیه استفاده نمایید.

نازل بهتر

( 4 نکته طلایی برای داشتن لبه برش لیزری بهتر )
توانایی دستگاه برش لیزر با قدرت بالا برای برش مواد ضخیم تر نازل های برش را مجبور کرد تا همانند مواد مورد استفاده خود را بهبود ببخشند. پیشرفت های انجام شده در نازل شامل نازل جریان کواکسیال برای برش فولاد با اکسیژن است. زمانی که ماده ای با اکسیژن برش داده می شود، جریان گاز کمکی بسیار پایین است . نازل های کواکسیال ( هم محور) یا دوگانه اجازه تولید یک جریان پایدار و نرم از گاز را برش فراهم می کند و همین امر موجب تولید کیفیت برش بهتر در فولادهایی با ضخامت 0.5 الی 1.25 می شود.

این فناوری تنها به برش توسط اکسیژن ختم نمی شود. گاز کمکی نیتروژن برای برش نیز به خاطر توانایی بسیار بالای لیزر برای برش و سرعت بالای آن در برش مواد ضخیم بسیار محبوب گشته است. برش توسط گاز نیتروژن یک لبه عاری از اکسید را ایجاد می کند که برای جوشکاری یا رنگ آمیزی آماده است.

شاید بتوان گفت یکی از معایب نیتروژن این بود که برای برش مواد به جریان بالایی از گاز نیاز بود. بنابراین باید نازلهایی با قطر بزرگ و منبع نیتروژن با فشار بالا برای برش مواد ضخیم و با سرعت بالا تامین می شد. برای برطرف کردن این مشکل، پیشرفت های انجام شده در نازل به ایجاد یک جریان دینامیک و پویا کمک کرد. زاویه مخروط در داخل نازل جریان هم محوری را برای برش با فشار بالا و به همراه کمترین مقدار از تلاطم در منطقه برش ایجاد کرد.

کنترل فرایند بهتر

( 4 نکته طلایی برای داشتن لبه برش لیزری بهتر )
با قوی تر شدن لیزرها و برش مواد ضخیم، دستیابی به یک قطعه بدون مواد خارجی و کیفیت لبه برش لیزی بهتر خوب نیز دشوار شد. دستگاه های برش لیزری OEM این مشکل را برطرف کردند. آنها شروع به ساخت ناظرهایی کردند که بتواند بیشتر از یک برنامه کار انجام دهد. آنها فرایندو پردازش کار را آسانتر کرده و بدون نیاز به یک اپراتور نیز قابل اعتماد هستند.

لیزرهای جدید ، پارامتر های پرتو جدید

( 4 نکته طلایی برای داشتن لبه برش لیزری بهتر )
در 15 سال گذشته، لیزرهایی با قدرت بالا به سازندگان اجازه دادند تا مواد ضخیم تری را برش دهند اما کیفیت برش لبه در برخی از مواقع کم می شود. (قیمت تیوب دستگاه لیزر ، فروش تیوب لیزر)در اوایل، برش مواد ضخیم با یک سطح مقیاس صاف و ترکیب پایدار بسیار دشوار بود. تولید کنندگان فولاد افزایش چشمگیری در تقاضا را مشاهده کردند و به همین خاطر نیز شروع به تولید مواد لیزری بهتر برای سازندگان کردند. امروزه یک لیزر باکیفیت، موادی با کیفیت عالی و سطحی صاف در دسترس شرکت هایی است که در حال پردازش و تولید فولادهای 0.5 اینچی با حتی ضخیم تر هستند.نتیجه :برای داشتن لبه برش لیزری بهتر از مرغوب ترین مواد اولیه استفاده نمایید.

لینک های مرتبط

قیمت لنز دستگاه لیزر

لنز دستگاه لیزر

اینه دستگاه لیزر

چیلر لیزر

پاور لیزر

لنز لیزر 2 اینچ

قطعات لیزر

Leave a Comment

Your email address will not be published.

error: امکان کپی برداری وجود ندارد !!